Strony

Wyszukiwarka witryny

poniedziałek, 13 lutego 2012

„Stacja kolejowa w Ramzovej, Czechy”

Ramzova to miejscowość letniskowa w czeskich górach Jesenikach. Znajduje się tu najwyżej położona stacja kolejowa w Czechach - na wys. 760 m n.p.m. Na zdjęciach jest pociąg odjeżdżający z tej stacji, latem…Ania.

4 komentarze:

wkraj pisze...

To mnie w Czechach zawsze zadziwia. Nawet do najmniejszych miejscowości, o ile prowadza tram tory, dalej kursują pociągi. Zazwyczaj małe szynobusy, ale są. Tam można, a u nas najlepiej zlikwidować, zezłomować. Setki lat budowano a w dziesięć zlikwidowano. Niezrozumiałe.
Pozdrawiam

Ania27 pisze...

Mnie także. Podziwiam ich za zsynchronizowane połączenia kolejowe w całym kraju. Podróżowanie po Czechach jest dzięki temu bardzo łatwe, zupełnie co innego niż u nas. Tam wszędzie docierają szynobusy, nawet do najmniejszych miejscowości... Pozdrawiam, Ania.

Jacek Kw. pisze...

witam. :o)
Następne ciekawe miejsce/ciekawostkę prezentujesz. Ładne zdjęcia.
A propo likwidowania -> to u nas nic się nie opłaca. :-(
U naszych sąsiadów prawdopodobnie też takie pociągi są dotowane i to pewnie sporo. Tylko, że Czesi sobie to inaczej skalkulowali, może wzięli pod uwagę nie tylko ekonomię a jeszcze np. człowieka-turystę.
Cóż... dobrze, że mamy tak blisko do tych Czech ;-)
Pozdrawiam

Ania27 pisze...

Dzięki... Czechy to kraj nastawiony głównie na turystykę, nic dziwnego, mały a pełen zabytków, atrakcji przyrodniczych, technicznych i innych… Wszędzie ich pełno, tak jak i pensjonatów, restauracji… Pewnie dlatego mają to lepiej pomyślane, tam pociągami naprawdę jeździ sporo ludzi, a latem turystów…