Strony

Wyszukiwarka witryny

sobota, 16 kwietnia 2016

„Park Szczytnicki we Wrocławiu”

Na początku czerwca zeszłego roku roku niespodziewanie wybrałam się do Parku Szczytnickiego we Wrocławiu. Ponieważ jeszcze nigdy nie byłam tam o tej porze roku, nie wiedziałam, że park jest wtedy taki piękny. Cały park jest bardzo ładnie utrzymany. Jest też pełen kwiatów. Przede wszystkim w oczy rzucają się liczne kwitnące o tej porze roku, różaneczniki. Malowniczo wije się też rzeczka płynąca przez park, w której mieszka mnóstwo kaczek. Napotkałam też drewniany kościół p.w. św. Jana Nepomucena, otoczony kwiatami i drzewami. W parku oczywiście było mnóstwo spacerowiczów, a za płotem widniał Ogród Japoński, z egzotycznymi atrakcjami przyrodniczymi. Mnie niestety zabrakło czasu tym razem, by go odwiedzić… 

Na moich zdjęciach jest Park Szczytnicki:)

 Hala Stulecia i Iglica....
 W Parku Szczytnickim...
 Kościół św. Jana Nepomucena...
Ania.


5 komentarzy:

wkraj pisze...

Jeszcze miesiąc i znów będzie tam tak ładnie :)
Pozdrawiam.

makroman pisze...

Faktycznie uroku pełne miejsce, Wrocek jako tako znam,ale tam jeszcze nie byłem.

Meg pisze...

...przepiękne i malownicze miejsce!
Serdeczności :)

Medart pisze...

Świetne foty. Miejsce wpisuję na listę wrocławskich "trzeba zobaczyć", gdyż jeszcze tam nie dotarłem, a widzę że jak najbardziej warto.

Pozdrawiam

Karolina | DEFINIUJĘ blog pisze...

Och Park Szczytnicki to pół mojego dzieciństwa :) Uwielbiam to miejsce i znajdujący się obok Ogród Japoński choć bliższy mojemu sercu jest Park Południowy nieco bardziej "dziki", spokojniejszy, ale równie piękny :)