Strony

Wyszukiwarka witryny

środa, 26 kwietnia 2017

„Jurkovičova wieża widokowa na wzgórzu Karlův Kopec, Rožnov pod Radhoštěm, Czechy”

Wracając z góry Radhošt, postanowiłam jeszcze skręcić na wzgórze o nazwie Karlův Kopec, na którym stoi drewniana, kolorowa wieża widokowa o wys. 31 m, wzniesiona w takim samym stylu jak chaty turystyczne w Pustevnach. Wieża miała zostać zbudowana już ponad 100 lat temu, ale dopiero niedawno, w 2012 roku udało się zrealizować ten stary projekt architekta Dušana Jurkoviča. Dziś wieża, która jest częścią pobliskiego skansenu, stanowi dużą atrakcję miasta. Roztaczają się z niej widoki na Rožnov i góry, które są niestety nieco przysłonięte przez drzewa. Wieża ma baśniowy wygląd i warto ją zobaczyć, drugiej do niej podobnej nie znajdziemy chyba w całych Czechach. Na moich zdjęciach jest wieża i panorama z tarasu widokowegoJ Widoki z tarasu widokowego... Na tarasie...

Ania.


2 komentarze:

makroman pisze...

Ale urokliwe miejsce. Marzy mi się szlak Jurkowica, to niesamowity twórca był, całą duszą czuł specyfikę gór, ich krajobraz i ludzi którzy tu żyją lub przybywają.

Ania27 pisze...

I pozostawił po sobie wiele pięknych pamiątek, które się odznaczają oryginalnym wyglądem w krajobrazie Czech i Słowacji; A wieża widokowa w Roznovie jest tego dobrym przykładem:) Pozdrawiam!