Strony

Wyszukiwarka witryny

sobota, 27 maja 2017

Wyspa Lido
Lido (Lido di Venezia) – wyspa w Wenecji, oddzielająca Lagunę Wenecką od Adriatyku. Długość wyspy to około 12 km. Lido di Venezia zamieszkiwane jest przez niespełna 20 000 mieszkańców.

Na Lido znajdują się szerokie i piaszczyste plaże. W przeciwieństwie do historycznej części Wenecji, można tutaj przemieszczać się samochodami i autobusami, ale na samą wyspę można dotrzeć wyłącznie promem lub tramwajem wodnym vaporetto. Lido uchodzi za prestiżową dzielnicę miasta. Znajdują się tutaj modne kluby oraz pięciogwiazdkowe hotele. Przy głównej plaży znajduje się Grand Hotel Excelsior, w którym chętnie zatrzymują się gwiazdy filmowe w czasie odbywającego się tutaj co roku Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Festiwal ten także odbywa się na wyspie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lido_(wyspa)

Na wyspę Lido kursują vaporetto z Wenecji, podróż trwa ok. 1-1,5 godziny. Z przystanku na wyspie należy się kierować główną ulicą w stronę plaży, spacer zajmuje ok 15 minut.


Plaża jest niewielka, bo sąsiaduje z prywatnymi plażami hotelowymi... Jak widać na zdjęciach jest spory tłok w szczycie sezonu, a jedyne miejsca, gdzie można schronić się w cieniu (pod molo) są oczywiście bardzo oblegane. Woda cieplutka, bardzo zasolona, unosi człowieka na wodzie...pełno przepięknych muszelek... Są plusy i minusy jak wszędzie :)

Milena

3 komentarze:

makroman pisze...

Zdecydowanie miejsce nie dla mnie.

wkraj pisze...

Fajnie, że pokazujesz również te rzadziej odwiedzane wysepki. Dzięki temu mamy pełny obraz laguny weneckiej.

Bajdarka pisze...

Potwierdzam - Lido to przyjemna, spokojna, klimatyczna wysepka :)
Odwiedziłyśmy ją opływając kajakiem lagunę wenecką :)