Strony

Wyszukiwarka witryny

sobota, 10 czerwca 2017

Pyszna wiosenna Bolonia


Wycieczkę do Bolonii sprezentowałam córce na ferie zeszłego roku (stąd ta zimowa kurtka na zdjęciach, która okazała się przesadą, bo było dosyć wiosennie). Bilety lotnicze z Wrocławia można kupić już od 59 zł, a najtańszy nocleg, jak zwykle zarezerwowałam na Booking.com
Zamieszkałyśmy w przytulnym małym hoteliku  Bed&Breakfast B&B Stop Over BLQ który serdecznie polecamy, przede wszystkim ze względu na przemiłych i pomocnych gospodarzy. Cena była bardzo przystępna, hotel jest bardzo blisko lotniska, więc dotarłyśmy tam bez problemu pieszo, a tuż obok znajdował się przystanek autobusowy do centrum. Gospodarze zabierali nas na zakupy, służyli pomocą w planowaniu tras zwiedzania i odwieźli na lotnisko.

Bolonia jest przepięknym miastem, idealnym na przedłużony weekend. Pełnym kafejek z pyszną kawą, barów z lokalnymi produktami, restauracji. Najbardziej smakowały nam małe kwadratowe pizze w barach dookoła centrum. Kosztowały już od 1 euro za kawałek ;) Niskobudżetowym rozwiązaniem są zakupy w supermarketach, gdzie znajdziemy lokalne pyszne produkty garmażeryjne, typu pizza, tortellini, szeroki wybór serów czy włoskich mortadeli. Najlepszym winem, które zawsze pije we Włoszech jest lekko musujące Lambrusco. Polecam ;)

Zwiedzanie Bolonii jest przyjemne nawet w upały dzięki arkadom, których jest pełno w całym mieście. Dają one cień i chłód tak potrzebny we Włoszech :) Bolonia to tez świetna baza wypadowa po okolicznych miastach, ze względu na dosyć tanie i częste połączenia kolejowe. Warto rezerwować bilety wcześniej na Trenitalia, ponieważ są wtedy dużo tańsze. Wycieczka do Wenecji to koszt 25 euro (w obie strony), a czas dojazdu to 2 godziny. Oddalona o 40 minut Florencja to wydatek 27 euro, ale toskańskie widoki po drodze są bezcenne ;)


Piazza Maggiore

Uliczki z restauracjami dookoła Piazza MaggioreArkady
Wieża Asinelli (97,2 m)Widok z Wieży Asinelli  

Boczne uliczki :)


Mała Wenecja w Bolonii

3 komentarze:

makroman pisze...

Klimatyczne miejsce, jak większość włoskich miasteczek.

wkraj pisze...

Rzeczywiście, mimo wielkiego upału jaki mi towarzyszył, nie czuło się go spacerując po mieście. Marmurowe chodniki i piękne arkady dawały sporo chłodu. A same miasto wspaniałe.
Pozdrawiam.

Medart pisze...

Osobiście nie przepadam za dużymi miastami, ale niektóre z nich posiadają niezaprzeczalny urok. Bolonia na pewno jest jednym z nich. Bardzo fajna wycieczka.

Pozdrowienia