Strony

Wyszukiwarka witryny

środa, 2 sierpnia 2017

„Malownicze jezioro Bystřička, Czechy”

Będąc latem na Morawach, na samym wschodzie Czech, znalazłam się również w przepięknym miejscu, otoczonym przez szczyty Wsetyńskich i Hostyńskich Gór. Było to sztuczne jezioro, utworzone w latach 1907-1912 wraz z tamą, o nazwie Bystřička. Nazwa jeziora pochodzi od wsi Bystřička, położonej nieopodal. Tama ma wysokość 36, 5 m, zaś jej długość to 170 m.

Przy jeziorze znajduje się kilka ośrodków wypoczynkowych, a także dwie restauracje, każda po przeciwnej stronie tamy. Jezioro stanowi dobre miejsce do opalania się, letniej kąpieli i ogólnie wypoczynku od miejskiego zgiełku. Zachwycają też piękne krajobrazy, widoczne z każdego punktu, w którym się znalazłam, gdy spacerowałam wzdłuż jeziora oraz chodnikiem prowadzącym po tamie.

 Tama Bystřička...


 Restauracja koło tamy...
Podobała mi się zwłaszcza cisza i spokój, które dały się tam odczuć, a także miły kontakt z przyrodą, jak np. śpiew ptaków… 

Warto dodać, że najbliżej położone  miasta to: Valašske Meziřiči i Rožnov pod Radhoštěm.


Ania.


4 komentarze:

Meg pisze...

O, właśnie, cisza i spokój, to i mi bardzo się podoba, a i widoki niezgorsze :)

wkraj pisze...

Bardzo przyjemne miejsce i w pięknej okolicy. Fajne na postój w czasie dalszej podróży, jak i na dłuższy pobyt. Jak się okazuje, nawet nie mam tak daleko, w dodatku planuję wypad do skansenów w Rożnowie pod Radhostem, to może i to jezioro zobaczę.
Pozdrawiam.

makroman pisze...

Ładnie tam!
Fajnie by było sobie po tej tamie pospacerować.

Medart pisze...

Ładne miejsce. Okolica jeziora i zapory, trochę przypomina nasze Jezioro Bystrzyckie (Lubachowskie) koło Zagórza Śl.

Pozdrawiam