Strony

Wyszukiwarka witryny

poniedziałek, 23 kwietnia 2018

„Wiosna w Ogrodzie Botanicznym, we Wrocławiu”

Ogród Botaniczny został założony przy Uniwersytecie Wrocławskim w 1811 roku. Znajduje się on nieopodal najstarszej, historycznej części Wrocławia, czyli Ostrowa Tumskiego, gdzie wznosi się np. średniowieczna archikatedra p.w. św. Jana Chrzciciela oraz pozostałe, średniowieczne kościoły. Również tu znajdował się zamek wczesnośredniowieczny. Tuż obok są już bramy Ogrodu. W latach 1852-84 dyrektorem Ogrodu Botanicznego był Heinrich Robert Göppert, paleobotanik i fizjolog roślin, a także profesor botaniki. Za jego kadencji zreorganizowano ogród oraz zwiększono liczbę roślin do 12 tysięcy gatunków. Dziś w Ogrodzie możemy obejrzeć jego popiersie.

Gdy byłam w Ogrodzie Botanicznym na początku kwietnia zeszłego roku, mogłam podziwiać już wiele pięknych, kwitnących kolorowych kwiatów i drzew. W Ogrodzie jest też mnóstwo ławek, na których można w ciszy i wśród przyrody, odpocząć. Podczas gdy dookoła Ogrodu, znajdują się główne, hałaśliwe ulice w centrum Wrocławia.



Wiosenne kwiaty...



Staw w Ogrodzie...
















Skamieniały pień...


Kwitnąca magnolia...



W Ogrodzie są liczne ławki i stoliki...











Drewniany mostek...









Popiersie dyrektora Ogrodu Botanicznego...

Kopia Niedźwiadka ze szczytu Ślęży:)

W Ogrodzie są też szklarnie i palmiarnia. Możemy też obejrzeć ciekawostkę przyrodniczą, czyli skamieniały fragment pnia kopalnego drzewa iglastego z permu, czyli z przed 270 milionów lat.

W Ogrodzie jest też staw, w którym mieszkają liczne kaczki. Przez najwęższe miejsce na stawie jest przerzucony ładny, drewniany mostek.

Zapewne późną wiosną lub latem Ogród Botaniczny we Wrocławiu rozkwita równie przepięknie. I warto tu przy okazji pobytu w mieście przyjśćJ


Ania.


4 komentarze:

Turysta pisze...

Super zdjęcia!! :) Ja ostatnio też znalazłem super miejsce do robienia zdjęć. Wybrałem się na agroturystykę w Borach Tucholskich i muszę powiedzieć, że dawno nie zrobiłem tylu fajnych zdjęć. Polecam wybrać się na weekend są bardzo tanie noclegi więc kieszeń zostaje prawie nie naruszona, a można naładować się pozytywną energią i strzelić parę fajnych fotek.

Ania27 pisze...

Dziękuję:)Bory Tucholskie wciąż są jeszcze przede mną, kiedyś pewno tam trafię... To z pewnością bardzo dobry cel na fotografowanie przyrody! Pozdrawiam.

Maciej Beskidnick pisze...

Po zimie widać nje tylko pszczoły spragnione kwiecia.

wkraj pisze...

Piękne miejsce na wiosenną wycieczkę.
Pozdrawiam.