Strony

Wyszukiwarka witryny

środa, 5 grudnia 2018

Teneryfa - Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania

Teneryfa - jedna z Wysp Kanaryjskich, słynie z pięknych i nietypowych plaż otoczonych wulkanicznymi skałami. Nazywana jest "kontynentem w miniaturze" ze względu na kilka typów krajobrazu i kilka stref klimatycznych na niej występujących. Jest dosyć mała (około 80 km długości i 50 km szerokości), więc można ja zwiedzić wzdłuż i wszerz podczas tygodniowego pobytu. Najkorzystniej zakupić na lotnisku, w punkcie Lycamobile, kartę Bono Bus, którą ładujemy w systemie pre-paid np. 15, 25, 50 euro i jeździmy do wyczerpania środków. Ja zdecydowałam się na wynajęcie samochodu, ponieważ nasza grupa liczyła 5 osób, a koszt biletów i licznych przesiadek zniechęcił nas do korzystania z komunikacji miejskiej. Skorzystaliśmy z wypożyczalni Cicar. Noclegi zarezerwowaliśmy, jak zwykle, na booking.com i polecam apartamenty Parque Verde
gdzie, po intensywnym zwiedzaniu, można było odpocząć przy hotelowych basenach :) Tygodniowy pobyt w apartamencie 2-osobowym to koszt ok. 800 zł w szczycie sezonu. Lot ok. 1200zł. Wspomnienia bezcenne :D Zapraszam do obejrzenia fotorelacji:

Widok z samolotu na górujący nad wyspą wulkan Teide. Lot trwał ok 5 godzin, wyspy znajdują się zaledwie 300 km droga morską od Sahary.

Typowa roślinność południowej części wyspy.

 Playa san Miguel De Abona

 Playa de La Tejita, w tle Montana Roja (Czerwona Góra). U podnóża góry zatoczki dla nudystów...


Po drugiej stronie Czerwonej Góry, która można obejść ścieżkami wyznaczonym w rezerwacie przyrody, znajduje się punkt widokowy oraz Playa de Montana Roja, która upodobali sobie miłośnicy windsurfingu i kitesurfingu, ze względu na panującą tam wietrzną pogodę.

 Playa El Duque z pięknymi widokami i promenadą.


 Playa de Las Gaviotas - widok z punktu widokowego Mirador Las Teresitas.


 Playa de Las Teresitas - widok z punktu widokowego Mirador Las Teresitas. Północna część wyspy z niższymi temperaturami i najpiękniejszą plażą, na którą złocisty piasek przywieziono z Sahary...Milena

2 komentarze:

wkraj pisze...

Piękne krajobrazy. Dla takich widoków warto tm się wybrać.
Pozdrawiam

Maciej Beskidnick pisze...

Na trekking bym się wybrał.