Instytut Kultury i Sztuki Tybetańskiej Norbilingka w Indiach - odwiedź z nami oazę kultury tybetańskiej


Instytut Norbulingka to jedno z niesamowitych miejsc, jakie odwiedzimy podczas naszej podróży do Indii Północnych 27 kwietnia – 11 maja 2024. Zbieramy kameralną grupę ok. 10 osób, chętnych na pobyt w tym wyjątkowym zakątku Indii. Dołącz do nas już dziś i śledź wydarzenie na naszej grupie na Facebooku: Indie Północne - Wiosna w Himalajach


Odwiedź z nami oazę kultury tybetańskiej 

Norbulingka to oaza dla tybetańskiej społeczności zamieszkującej okolice Dharamshali, szkoła rękodzieła tybetańskiego organizująca warsztaty, pokazy sztuki oraz muzeum kultury Tybetu. Na miejscu znajduję się również świątynia, monumentalny posąg Buddy Siakjamuniego, symbolizujący wpływ nauk Buddy na kulturę tybetańską i przepiękny ogród. 


Misja Instytutu Kultury i Sztuki Tybetańskiej Norbulingka

Instytut Kultury i Sztuki Tybetańskiej Norbulingka, założony w 1995 roku i oficjalnie otwarty przez Jego Świątobliwość Dalajlamę, ma na celu zachowanie i kontynuację bogatego dziedzictwa kultury tybetańskiej. Misją Norbulingki jest przekazywanie wiedzy artystycznej i technik osiągniętych w czasach rozkwitu cywilizacji buddyjskiego Tybetu nowym pokoleniom artystów, pielęgnujących swe dziedzictwo kulturowe. To nie tylko podtrzymuje tradycję, ale także zapewnia zatrudnienie ponad 300 Tybetańczykom, tworząc społeczność zorientowaną na rozwój sztuki i kultury.


Norbulingka działa jako samowystarczalna społeczność, gdzie każdy członek przyczynia się do zachowania kultury tybetańskiej. Kupując produkty czy korzystając z usług Norbulingki, nie tylko wspierasz sztukę najwyższej klasy, ale również życie artystów, pracowników i ich rodzin, oraz przyczyniasz się do rozwoju społeczności. Wśród oferowanych produktów znajduje się sztuka religijna, inspirowane tybetańskim designem meble i akcesoria, a także unikatowe rękopisy iluminowane ze skryptorium. Działając zgodnie z misją zachowania i przekazywania dziedzictwa, Instytut Kultury i Sztuki Tybetańskiej Norbulingka jest nie tylko strażnikiem tradycji, ale także dynamicznym miejscem, gdzie sztuka i kultura tybetańska mogą kwitnąć, przekraczając granice czasów i przestrzeni.
Komentarze

Znajdź hotel, apartament lub dom do wynajęcia

 

Popularne artykuły

„Wioska Ślężan i cmentarzysko kurhanowe w Będkowicach sprzed około 1200 lat”

Tajemnicza góra Ślęża

„Zima w Adršpašskich Skalach, Czechy”

„Srebrną Drogą na Wielką Sowę”

Szlakiem z Głuszycy Górnej do Czech...

„Adrszpaskie Skalne Miasto i Szmaragdowe Jeziorko, Czechy”

Pomóż w utrzymaniu naszego bloga :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to